Czym się różni niedroga kuweta od markowej kuwety dla kotów?

Kuweta dla kota

Koty niewychodzące wymagają swojej kociej ubikacji w swym mieszkaniu. Warto wyselekcjonować dobraną kuwetę dla kotka, aby i kotki i dodatkowo ludzie mieszkający z kotkami czuli się wygodnie.

Najstosowniejsze pole dla kuwety

Przed nabyciem, lub skonstruowaniem kuwety dla kota, warto najpierw sprecyzować gdzie ona będzie stała, gdyż od tego może prawdopodobnie zależeć jej stan i także gabaryty. Kuweta dla pupila może pozostać w kącie, albo za czymkolwiek, np. za muszlą klozetową, czy między np. wanną, a pralką. Kuweta potrafi być niebywale wymyślna i także nowatorska o niestandardowym wzorze np. kapsuły oraz stanowić choćby dekorację naszej ubikacji. Istnieją kuwety ze specjalnymi dziurkowanymi progami, na których kotek przechodząc wyciera łapki i nie przenosi żwirku po całym mieszkaniu. Należy, aczkolwiek pamiętać, że kuweta dla kotów, nawet przy najpilniejszym pamiętaniu o czystość i schludność, jest pojemnikiem na ekskrementy i nie preferujemy jej dać w kuchni, sypialni, holu, bądź pokoju, gdzie się kręcą i także pracują ludzie. Kapitalnym pomieszczeniem, gdzie może prawdopodobnie stać kuweta dla kotka jest toaleta, czy pewne samotne miejsce gospodarcze, sąsiadujące z ogrodem, może prawdopodobnie to wówczas być również ubikacja, w której znajduje się muszla klozetowa.
jeśli masz żwirek to dokup kuwetę https://www.krakvet.pl/kuwety-lopatki-dla-kotow-c-385.html

Kształty kuwety

Kotek będzie ochoczo korzystał z kuwety, jeśli jest ona czysta, codziennie sprzątana, znajduje się w niej surowy piasek, albo żwirek, którym kot może przysypać swoje odchody, oczywiście i także jest przytulna. W kuwecie nasz kot winien posiadać szansę normalnie się obrócić, dobrać pole i także pogrzebać łapką. Wykończenie krawędzi kuwety nie może być ani zanadto małe, ani nadmiernie duże. Zbyt nieduży rand kuwety będzie podstawą rozsypywania się żwirku po ziemi, jednak zbytnio wysoki – skomplikuje naszemu kotu trafianie do środka. Niesłusznie dopasowana kuweta dla kota może prawdopodobnie przynieść, że nasz kocur może prawdopodobnie się w ogóle zrazić do korzystania z niej i także na przykład załatwiać obok – na posadzce, zwiększając nam masę dodatkowej roboty.

Kuwety zadaszone, z pokrywką

Kuwety – pudła, mające osłonę górną mają tę przewagę, iż niezwykle doskonale ubezpieczają przed wylewaniem się piasku, powstrzymują także w pewnym stopniu zapachy plus zabezpieczają nieeleganckie widoczki kocich nieczystości. Po umyciu, potrafią ponadto służyć za pudełka transportowe. Należy jednakże unosić, albo zdejmować górną klapę dla wyraźnego ogarnięcia wnętrza kuwety stosunkowo regularnie.

Regularne sprzątania

Ważne staje się odczuć jakże cyklicznie potrzebujemy wykonać ogólne porządki w kuwecie. Również raz w miesiącu, wspaniale jest wyeliminować wszystko z kuwety. Całą kuwetę porządnie wyszorować szczoteczką i dodatkowo szarym mydłem, można też wyparzyć podłoże i ścianki kuwety wrzątkiem. Całe najściślejsze otoczenie kuwety także zasługuje na solidne pozamiatanie i także wyszorowanie. Gdy kuweta istnieje w otoczeniu różnych, licznych przedmiotów, rozsądnie jest również i także je oczyścić. Na pewno wymagamy mieć obok kuwety łopatkę do wyrzucania kupek tudzież miotełkę do zmiatania rozsypanych ziaren piachu. Do odnowionej kuwety przyjemnie będzie wsypać nowiuteńki piasek, lub żwirek.
Nasze kicie odwdzięczą się nam z pewnością swoją kocią satysfakcją i dodatkowo dobrą formą. Natomiast doskonale podtrzymana, perfekcyjna kuweta dla pupila – to nieuchwytna i dodatkowo nieodczuwalna nosem kocia kuweta, w jakiej kotek czuje się bezpiecznie, miło i higienicznie.