Kotek oraz drapaki dla kotków – dlaczego go chcesz

W jaki sposób zakupić drapak dla kota?
Określając się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć wiedzę, że drapanie to wówczas jego prawdziwy nawyk i instynktowny sposób na pozbycie się martwej, zbytecznej tkanki. Jeżeli Twój pupil ma chęć do rysowania różnych domowych powierzchni, takich jak drzwi i sprzęty, rozwiązaniem może stanowić dopasowany do jego spraw drapak.
Dane typy różnią się od siebie zarysem, wielkością i dodatkowo praktycznością, zaś asortyment jest niewątpliwie ogromny. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są ogólne zasady dobierania tego rodzaju dodatków także w jaki sposób dokonać mądrego wyboru.

Przede wszystkim niezmienność.

Kotek skrobiąc pazurki poświęca do tegoż ogromną część własnej siły, zaś ciało zagina w głęboki łuk. Takie zachowanie czyni, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim stały, tak aby nie zagroził naszemu zwierzakowi. Znakomitym wyjściem są np. elementy osadzone do ściany, które przetrzymują spory nacisk i także tworzą idealną opcję, chociażby dla dużych pupilów. Wybierając drapak zbadaj, czy jest wsparty na mocnej podporze i także czy część wewnętrzna porządnie dochodzi do gleby.
Dokonując wyboru weź pod rozwagę wskazania producenta, co do tego, dla jakiej wielkości pupila przeznaczony jest konkretny przedmiot. Im wyższy jest nasz zwierzak, tymże silniejszy ciężar wywrze podczas ścierania pazurków, zatem drapak dla kota winien być naprawdę mocny.

Dobrana wielkość

Obojętnie od tego, albo kupujesz drapak w markecie stacjonarnym, czy rezerwujesz go online, myśl ażeby przystosować jego wymiary do gabarytów Twojego kota. Wielkość winna być zaadaptowana do wielkości kota, właśnie ażeby mógł on naprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciałko. Koty odmiany dużej potrzebują profesjonalnych, wielgachnych dodatków, które zadowolą ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się typowym artykułem; możemy też zakupić drapak, jaki będzie rósł wspólnie z nim.

Jakość i zastosowane materiały

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być zbudowany spośród wysokiej klasy materiałów. Doskonale sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który rewelacyjnie toleruje styk z kocimi pazurami. Taki zestaw obicia sprawi, iż na materiale nie będą się kumulować kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku widocznych jest sporo różnych modeli drapaków w nietypowej formie. Owe najzwyklejsze to deska osłonięta specyficznym sznurem, nadzwyczaj wyszukane wykonane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Występują i drapaki, wykonane tak, ażeby spełniać równocześnie
rolę legowiska i które obite są silną, lecz miękką gąbką.
najlepsze drapaki na rynku sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota potrafi być zarówno śliczny, jak również prosty. Taki przedmiot może się stać ozdobą pomieszczenia i także dobrym placem rozrywek dla naszego pupila. Najbardziej poszerzone są tzw. kocie wieże, które umożliwiają zadbać o pazurki, a są także łóżkiem i miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, jeżeli posiadasz parę kotków, które mogą dzięki niemu używać zabawki jednocześnie, i choćby stosować drapak do wspólnych zabaw.
Szeroki asortyment rozmiarów, kształtów oraz odcieni sprawia, iż każdy posiadacz kotów odkryje w sklepie zoologicznym cokolwiek, co zaspokoi jego wymagania i dodatkowo uczyni radość pupila.