Pełnowartościowa karma dla kota – podstawa diety

Kto z nas nie lubi pysznych dań, opartych na świeżych produktach i o ciekawym smaku? Nie inaczej zachowują się nasi podopieczni. Koty to prawdziwi smakosze, których dieta powinna wspierać cały organizm,
a zarazem pobudzać kubki smakowe. Lekkie, bogate w składniki odżywcze dania to klucz do dobrej kondycji i zadowolenia, wyrażonego głośnym mruczeniem.

Jednak jak wybrać odpowiedni posiłek dla kota? Hasło “karma dla kota sklep” odnosi nas do setek propozycji, które różnią się ceną, jakością i prozdrowotnymi właściwościami. Aby ułatwić Ci wybór, stworzyliśmy artykuł, w którym radzimy, po jaki produkt sięgnąć, a czego lepiej unikać. 

Ważny początek

Odpowiednie nawyki żywieniowe kształtują się u naszego zwierzaka od samego początku. Koty przyzwyczajają się do konkretnych smaków i z czasem mogą stać się wybredne w kwestii posiłków. Pamiętaj, że resztki z dań dedykowanym ludziom, nie są odpowiednim pokarmem dla zwierząt domowych. Zawarte w nich przyprawy i wysoka ilość soli sprawiają, że ich wpływ na organizm zwierzęcia jest zdecydowanie negatywny i może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Wiele osób zastanawia się, czy warto samodzielnie przygotowywać posiłki i zupełnie zrezygnować z gotowych, kupnych mieszanek. Odpowiadając na to pytanie, warto się zastanowić, czy posiadamy konieczną, specjalistyczną wiedzę z zakresu żywienia zwierząt. Jeśli nie, to nie będziemy w stanie określić, czy dany posiłek zawiera odpowiednią ilość niezbędnych składników. Długotrwałe podawanie źle dobranych posiłków może powodować niedobory witaminowe oraz otyłość, która prowadzi do kolejnych chorób. Dlatego to tak ważne, by karma dla kota sklep była odpowiednio dobrana.

Pełnowartościowa karma dla kota

Szczególne wymagania

Koty na każdym etapie życia potrzebują innych składników. Ważnym czynnikiem są zawsze preferencje smakowe, dopasowane do upodobań naszego mruczka. Obserwując zachowanie kota, możemy rozpoznać, jakie mięso, w najlepszej mierze zaspokaja potrzeby żywieniowe naszego pupila: czy jest to delikatny drób? aromatyczna wołowina? pyszna jagnięcina? czy bardziej egzotyczny dodatek mięsa z kangura?

Karmy dostępne na rynku tworzone są w wielu wariantach smakowych, które zaspokajają poszczególne potrzeby naszego zwierzaka, a przy tym  pomogą mu zachować zdrowie. Pyszny smak zachęca do skosztowania, a właściwości prozdrowotne pomagają uniknąć np. nadwagi, zachować sprawność ruchową, zdrowy układ moczowy i naturalną witalność. Dodatkowo, jeśli jesteś właścicielem kota konkretnej rasy, możesz dobrać posiłek, zaspokajający jego szczególne potrzeby.

Skład – podstawa decyzji

Decyzję o tym, jaką karmę wybierzemy, możemy podjąć na podstawie opinii innych użytkowników, ale przede wszystkim powinniśmy sugerować się składem produktu. Opis tego, co znajdziesz we wnętrzu  krokiecików znajdziemy na opakowaniu, gdzie podano zarówno dokładny skład, ale także procentową wartość zawartość białka, tłuszczu i węglowodanów.

Koty to zwierzęta mięsożerne, dlatego każdy ich posiłek powinien być oparty na wysokiej jakości kąskach. Odpowiednio przygotowane i starannie wyselekcjonowane mięso pobudza kubki smakowe i dba o odpowiednie samopoczucie naszego mruczącego pupila.
Dodatkowe składniki, zawarte w karmie podnoszą jej wartość energetyczną, a bogactwo warzyw i owoców dodaje energii i wspiera ogólną witalność. Dobra mieszanka jest także bogata w błonnik, konieczny do zachowania odpowiedniej perystaltyki jelit i taurynę, niezbędną do prawidłowej pracy mięśnia sercowego.
Wszystkie składniki zawarte w karmie wspierają się i wzmagają swoje działanie, tak by każdy kęs wspierał organizm i działał prozdrowotnie.

Uchroń swojego kota przed insektami, pomoże Ci w tym obroża przeciw insektom dla kota.