Wszystko, co musisz wiedzieć o zabawkach dla kotka

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Pewnie każdy przynajmniej raz spotkał kota, który napiętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W mieszkaniu niejednokrotnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, a choćby dywan. Reagujemy wtedy często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z wrodzonych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy młody kot. Natomiast nie chodzi tutaj wyjątkowo o zaostrzenie szponów, bo pazury każdy pupil ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza osobiste terytorium. Zostawia też ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w charakterze zawiadomienia, iż to jego teren. Gdy kot wcale nie interesuje się drapaniem, jest więc to dla nas sygnał, że coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w mieszkaniu umożliwi ochronić przed zniszczeniem nasze pufy.
najlepsze kocie zabawki kupisz na https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota gwarantują naszym pupilom komfort, są wielce niezbędne szczególnie kotom będącym wiecznie w mieszkaniu.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, zaś na znacznie rozbudowanych drapakach ma sposobność do wysoce złożonych zabaw. Prawidłowo jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby zabezpieczyć przed podrapaniem meble lub sofę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Przeważnie kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie często są właściciele, stąd ofiarą może paść sofa w salonie. Koty kochają także znaczyć znane otoczenie blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać dowolne inne zwierzę, na przykład niepodobnego kotka.

Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najcudowniejsze, położone w niekorzystnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kota zakupić?
W sprzedaży są dostępne przeróżne typy drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest niewrażliwy na zniszczenia i może służyć kotom jak zaciszne pole do drzemki. Jest to wówczas najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Częste są też drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, ustawionego na płytce pionowo albo ukośnie, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są niesłychanie rozszerzone, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na posadzce lub być umocowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów występują w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt i dla hodowli, i również drapaki waterproof, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest szalenie obszerna, mają one najrozmaitsze rozmiary, mają inne funkcje oraz akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym gustem również upodobaniami kota. Jak kot kocha dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeśli jest ruchliwy oraz kocha skakać, chyba uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.