Zbadaj najaktualniejsze dodatki dla psiaka, które potrzebujesz mieć w własnym domku!

Sportowe szelki dla psiska

Z psem potrafimy uprawiać różnorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze albo hulajnodze. Nie musi to wówczas być od razu zawodowy sport, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z psiakiem rekreacyjnie. Do tego przydatne będą wyjątkowe, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka posiadają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, tudzież polski producent Sali. Specjalne, sportowe szelki dla psiaka zaprojektowane są tak, aby dostarczyć psiakowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej ciężkich sportów wolno wykorzystywać szelek dla psiaka zaprzęgowych, natomiast rozważniej jest wykorzystywać profesjonalne szelki poświęcone do biegania z psiakiem bądź przejażdżki na rowerze.
koniecznie zobacz te legowisko dla psa https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer tworzy oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są więc to szelki znakomicie przystosowane do budowy czworonoga, zapewniają ochronę szyi oraz pleców. Nie przesuwają się w czasie biegu i dodatkowo nie powodują otarć. Szelki dla psa Line mogą być przydatne i na co dzień, zwłaszcza do długich spacerów. Są to zatem szelki nadające się znakomicie do dogtrekkingu.
Pozostałe sportowe szelki dla czworonoga to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Jest więc to zestawienie tradycyjnych szelek typu guard oraz uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psiaka jednocześnie znakomicie sprawdzają się w dogtrekkingu, aczkolwiek wolno praktykować w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można wyjątkowo dobrze dopasować do rozmiarów psa, mają dwa elementy regulacji. Szelki ustawiają symetrycznie siłę, z jaką piesek szarpie, pozwalając mu na komfortową i dodatkowo efektywną pracę tudzież lekkość manewrów. Szelki dla psa Speed są lekkie i także miękkie, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, przydaje się do przypinania czworonoga na spacer, kolejne do przypinania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze lub dalekiej wędrówki.

Marka Sali tworzy też charakterystyczne szelki dla psiaka „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z pieskiem. Poświęcone są dla czworonogów, które za mocno nie ciągną oraz odpowiednio reagują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla pieska sportowe to także Front Range firmy RUFFWEAR. Są to wówczas również wszechstronne szelki, wolno nakładać je pieskowi na regularne spacery, zaś również używać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z czworonogiem. Szelki dla psa Front Range są przyjemne w regulacji oraz wygodne, ich właściwością jest jeszcze natychmiastowe i łatwe zakładanie i także ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, i kieszonkę na identyfikator.
Jak zamierzamy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy kupić dla niego prawidłowe, wygodne i także przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psa.