Żwirek dla kotka silikonowy – dlaczego należałoby go nabyć?

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kota to niezastąpione akcesorium kuwety. Są odmienne warianty żwirków dla kotów. Dowolny z nich przydaje się również do kuwety odkrytej, jak i także krytej. Żwirek dla kotka ma taki negatyw, że nie można do końca uniknąć jego rozsypywaniu niedaleko kuwety i rozprzestrzenianiu po domu przez kotka.
zakup żwirek dla kota silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotów?

Najprościej jest do kuwety wsypać po prostu normalny piach. Natomiast na rynku są widoczne wielorakie żwirki dla kotów, o wiele korzystniejsze w wykorzystaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają normalny piach. Są prawidłowe dla kotków, które częstokroć wychodzą na pole i przepadają gmerać w glebie. Takie koty pragną mieć w kuwecie cokolwiek znanego.

Ale taki żwirek dla kotów wyjątkowo niespodziewanie zaczyna odstraszająco pachnieć, ponieważ niestety nie ma opcji odseparowania żwirku zabrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy ma formę delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej przenosi się po mieszkaniu.

Jednakże owy większy oraz grubszy jest niewiele funkcjonalny. Jak kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się grudka, którą można prędko wyrzucić z kuwety bez konieczności zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe lub aromatyczne. Asortyment zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, wspaniałe żwirki dla pupila bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe wstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można usuwać nieczystości na bieżąco, natomiast cały żwirek uzupełniać co jakieś 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotka jest niesamowicie efektywny.

Gdy go użytkujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym lokum, aby woda z moczu prędko odparowała. Niesłychanie tanie żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy również drewniany żwirek dla kotów. Jest on naturalny, biodegradowalny, można usuwać go do toalety. Taki żwirek doskonale neutralizuje aromaty oraz nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego właściwością stanowi to, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozpowszechnia się po pomieszczeniu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba czyścić po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery zapachu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne nadzwyczajne pochłaniacze smrodu i neutralizatory, jakie wolno dawać w niedużej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że mają również zalety bakteriobójcze.